Jak leczyć refluks dwunasticzo-żołądkowy

Parę miesięcy temu zdiagnozowano u mnie refluks dwunastniczo-żołądkowy. Odczuwałam silne nudności. Dowiedziałam się od swojego lekarza, że nie da sie tego wyleczyć i trzeba nauczyć się z tym żyć. Brałam już różnego rodzaju leki i wciąż nie widzę poprawy. Strach przed wymiotami spowodowanymi chorobą sparaliżował moje życie. Wchodzę z domu tylko wtedy kiedy muszę. Mam 23 lata i nie mogę wyobrazić sobie życia w taki sposób. Co mam zrobić? Czy można wyleczyć to chirurgicznie? Czy są jakiekolwiek sprawdzone sposoby, aby to wyleczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej to schorzenie leczyć farmakologicznie i to wykorzystując wszelkie sposoby. Operacja to ostateczność. Bardzo rzadko wykonuje się zabiegi likwidujące refluks dwunastniczo-żołądkowy, gdyż zabiegi takie są bardzo ciężkie i często obarczone powikłaniami. Operacja polega zazwyczaj na odcięciu dwunastnicy od żołądka i połączeniu bezpośrednim jelita cienkiego z żołądkiem w formie litery Y.

Pani jest młodą osobą i operacja w Pani przypadku mogłaby wnieść więcej szkód niż faktycznego zysku. Radziłbym skonsultować się z dobrym fachowcem w dziedzinie gastroenterologii, który odpowiednio ustawi w Pani przypadku farmakoterapię.