Zmiana hypoechogenna w USG szyi

Oto mój opis badani ultrasonograficznego szyi.
W miejscu wyczuwalnych oporów po lewej stronie dwie płaskie zmiany hypoechogenne - pozapalne? Wielkości 5,9 x1,6 mm i 4,8 x1,9 mm. Wizytę u lekarza specjalisty mam dopiero za dwa tygodnie. Jak bardzo mam już zacząć się martwić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wynik badania USG szyi wykazuje, że z dużym prawdopodobieństwem te zmiany guzkowe to pozapalnie, powiększone węzły chłonne. Prawdopodobnie przeszła Pani zapalenie lub ma Pani w chwili obecnej przewlekłe zapalenie migdałków, gardła, zębów zatok. W czasie zapalenia tych anatomicznych struktur dochodzi do odczynowego powiększenia węzłów chłonnych szyi. Nie ma w tym obrazie USG nic groźnego i świadczącego o procesie nowotworowym.