Nie widać wędzidełka u dziecka

U mojego syna 5 lat z napletka schodzi skóra, ale jest przerośnięta pod spodem napletka, że nie widać wędzidełka. A u syna drugiego 2 latka jest tak samo tylko do dokoła napletka widać jakby w trzech miejscach skóra się odrywała. Z napletka skóra schodzi luźno to chyba nie stulejka. Co mam robić na siłę w ciepłej kąpieli zsuwać skórę? Byłam z tym u lekarza to kazał zsuwać, ale ich to boli. Czytając w internecie są zdania podzielone na ten temat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że myli Pani trochę pojęcie napletka z żołędzią. Napletek to fragment skóry luźno pokrywający żołądź, czyli końcowy odcinek penisa. Napletek przyczepiony jest do podstawy żołędzi przy pomocy wędzidełka. Jeśli napletek nie zsuwa się swobodnie za żołądź (w rowek zażołędny) to wtedy występuje stulejka. Należy delikatnie, w czasie ciepłej kąpieli zsuwać napletek aż za żołądź, w rowek. Wtedy też powinno uwidocznić się całe wędzidełko. Niektórzy uważają, że można przez miesiąc spróbować zastosować maść ze sterydem i antybiotykiem 2 razy dziennie. Smarować nią żołądź pod napletkiem. Jeśli nie uzyska się po tym czasie efektu pozostaje leczenie operacyjne.