Po masturbacji mam obrzęknięty penis

Po masturbacji zawsze puchnie mi penis, albo raczej skóra na nim. Jądra nie zmieniają wielkości, tylko penis. Z wiadomych powodów dosyć ciężko osunąć napletek, aczkolwiek nigdy nie boli podczas osuwania. Gdy puchnie też nic nie boli. Musze jeszcze dodać, że kolor penisa różni się i to dosyć bardzo od koloru reszty skóry. Ma kolor brązowy, jak by był mocno opalony. To wszystko trwa już dosyć długo. Nie wiadomo mi nic o jakiś moich chorobach. Mam 18 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Po masturbacji penis zawsze może obrzęknąć z uwagi na tarcie, jakie jest wywoływane na członek, przez co wytwarza się chwilowy zastój krwi głównie w tkance podskórnej. Stan taki jest spowodowany Twoim działaniem i to jest bezpośrednia przyczyna obrzęku. Jedynym sposobem uniknięcia obrzęku jest unikanie masturbacji lub robienie to w sposób delikatny.
Co do koloru skóry na prąciu zazwyczaj jest tam ciemniejsza z uwagi na naturalnie zwiększoną ilość pigmentu w tej okolicy ciała.