Zaparcia a przepuklina pępkowa

Mam 47 letnią siostrę, której po operacji kamieni zrobiła się przepuklina pępkowa. Siostra jest otyła. Do tej pory wszystko było w porządku, lecz od pewnego momentu ma problemy z wypróżnianiem. Moim zdaniem przepuklina powiększyła się. Bardzo proszę o radę co dalej robić. Siostra jest umysłowo chora.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale przyczyną problemów z wypróżnianiem może być przepuklina. Trzeba, aby siostrę zbadał chirurg. Może okresowo do wrót przepukliny wnikać jelito i powodować utrudniony pasaż jelitowy. Przepuklina na pewno będzie się powiększać nadal. Trzeba będzie ją zoperować. Nie ma na co czekać, bo będzie coraz gorzej.