Zgrubienie na głowie po uderzeniu

Ponad rok temu uderzyłam się w czubek głowy, próbowałam złożyć metalowy leżak niestety on okazał się szybszy i zamknął się na mojej głowie. Uderzenie dość silne, bo z odległości ponad metra. Oczywiście guz, opuchlizna. Prześwietlałam ten uraz i nawet na zdjęciu widać jest ten guz - zgrubienie. No i niestety zostało mi to do tej pory, jakby taka narośl - zgrubienie. To mnie nie boli, nic się nie dzieje. Ale mimo wszystko mnie to trochę niepokoi. Proszę powiedzieć czy tak może być po urazie, czy mam się niepokoić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że to zgrubienie to pozostałość po krwiaku z przeszłości. Krwiak nie wchłonął się całkowicie tylko w części na pewno zwłókniał i zwapniał (dlatego jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim). Nie ma to wpływu na stan Pani zdrowia. To taka pozostałość po urazie. Jeśli jednak odczuwałaby Pani jakieś dolegliwości związane z tą zmianą radzę skontaktować się w tej sprawie z lekarzem.