Podrażnienie nerwu czuciowego przy plastyce przepukliny pachwinowej

Po operacji przepukliny pachwinowej odczuwam ból poniżej rany około 5 cm. Miejsce szczególnie wrażliwe to początek krocza z częścią moszny. Lekarz rodzinny stwierdził, że to podrażnienie nerwu czuciowego i po pewnym okresie dolegliwość ustąpi. Czy jest jakiś sposób leczenia tej dolegliwości? Czy po prostu potrzebny jest czas!
Operacje przebyłem 14 dni temu!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie doszło u Pana do podrażnienia nerwu, dokładnie nerwu biodrowo-pachwinowego. Unerwia on okolicę, którą Pan opisuje. Nerw ten dość dobrze jest widoczny w trakcie zabiegu plastyki przepukliny pachwinowej. Czasami jednak może dojść do jego podrażnienia przez ucisk lub podszycie go szwem. Typowy problem po zabiegu przepukliny pachwinowej.

Leczy się to lekami przeciwbólowymi lub można też stosować blokady.
Najczęściej, gdy dojdzie do wchłonięcia szwów dolegliwości te ustępują. Niestety czasami trwa to około 4-5 miesięcy.