Czy to przepuklina? nadwyrężone mięśnie

Gram dosyć często w piłkę nożną, po ostatnim meczu nadwyrężyłem sobie (tak myślałem) mięśnie, a mianowicie okolice pachwiny. Przestałem na około 2 tygodnie grać i wszystko wróciło do normy, nie odczuwałem żadnych bóli. A dodam, że chodziłem w tym czasie na siłownię, biegałem. Po około 2 tygodniach zdecydowałem się zagrać i teraz mam to samo, a mianowicie ból w okolicach pachwiny i słabszy pod pępkiem tuż nad członkiem. Czy możliwe że od gry w piłkę nabawiłem się przepukliny? I to na dodatek brzusznej i pachwinowej na raz? Czytałem również o objawach itd. Wypuklenia ani żadnej zmiany nie widzę jednak podczas kaszlu czuję ból w pachwinie.

Wiem iż należy niezwłocznie udać się do lekarza, ale przedtem chciałbym dowiedzieć się czy mimo wszystko jest szansa, że to tylko przetrenowanie czy coś takiego, czy raczej wyrok już zapadł?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Raczej opis Pana dolegliwości nie wskazuje na to, że ma Pan przepuklinę. Wygląda na to, że przeciąża Pan sobie w czasie gry w piłkę nożną pewną partię mięśni, które potem bolą. Ale, żeby wykluczyć powstanie przepukliny trzeba niestety udać się do lekarza, który Pana zbada.