Załupek (zadzierzgnięcie napletka)

Na czym polega zadzierzgnięcie napletka. Kiedy ściągam napletek z żołędzia i *wsuwam* go z powrotem ręką (sam nie wraca, czy to źle?) stawia lekki opór i podwija się, muszę go *poprawiać* poprzez pociągniecie za koniec napletka (wraca na swoje miejsce wsunięty ręką ale trochę podwinięty, wtedy muszę go *poprawić*). Czy opis ten wpisuje się w definicję tego schorzenia i jeśli tak to czy jest inna możliwość leczenia niż interwencja chirurgiczna, a może to inna dolegliwość? I czy to normalne, ze przy masturbacji podczas przesuwania ręki po żołędziu odczuwam dyskomfort (trudno to nazwać bólem, może leciutkim). Mam 17 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie ma w medycynie pojęcia zadzierzgnięcia napletka. Jednak funkcjonuje pojęcie stulejki czyli sytuacji kiedy napletek umiejscawia się w rowku zażołednym na stałe i nie można go z stamtąd odprowadzić z powrotem na żołądź. W Twoim przypadku taka sytuacja nie występuje, bo potrafisz napletek odprowadzić samodzielnie, dlatego według mnie nie ma powodu do niepokoju i sytuacja, którą opisujesz nie wymaga interwencji lekarskiej.

Skóra żołędzi jest bardzo wrażliwą strukturą. Czasami nawet niewielkie manipulacje w tym miejscu mogą wyzwalać nawet dolegliwości bólowe. Trzeba, więc obchodzić się z tą okolicą delikatnie. W czasie masturbacji używać żelów intymnych.