Rak brodawkowaty tarczycy a okres przeżycia

Czy to znaczy, że ogólnie życia zostaje 5 lat. Czy jeżeli się nie zoperuje raka to tyle jest w stanie przeżyć człowiek?Ja miałam operację wycięcia całej tarczycy i zupełnie nie wiem co dalej będzie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wszystkie informacje na temat raka brodawkowatego tarczycy są zawarte na stronie http://www.echirurgia.pl/tarczyca/rak_tarczycy.htm. Okres przeżycia 5-letniego w przypadku raka brodawkowatego tarczycy oznacza, że jeśli człowiek leczy się na tego raka to na 100 chorych w okresie 5 lat przeżywa 95 chorych. Jest to bardzo dobry wynik, więc nowotwór nie jest bardzo złośliwy. Po operacji należy skonsultować się z onkologiem czy przypadkiem nie jest konieczne leczenie uzupełniające. Chodzi tu głównie o leczenie jodem radioaktywnym.