Leczenie zakażenia gronkowcowego po rekonstrukcji stawu kolanowego

Mój mąż miał rekonstrukcje kolana. Bolało wiele lat teraz było poprawiane. Po pierwszej operacji było dobrze - płyn ściągnięto. Po drugiej kolano puchło, wysoka gorączka, okazało się, ze dostał gronkowca w tej ranie. W dniu przyjęcia antybiotyk, płyn płukajacy ranę, pierwszy wymaz dodatni. Boje sie, że bakteria wniknęła do tkanek i płukanie nic nie pomoże. Lekarze nic mi nie mówia jak długo potrawa leczenie, może jakis inny antybiotyk. Może jakaś klinika dobra. Pochodzimy z Podkarpacia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Według mnie postępowanie jest prawidłowe. W takich zakażonych ranach typowym postępowaniem jest antybiotykoterapia, oczyszczanie i płukanie rany oraz częste zmiany opatrunków. Myślę, że włączony antybiotyk jest zgodny z wynikiem antybiogramu po wymazie. Jeśli tak nie jest należy taki antybiotyk jak najszybciej włączyć. Należy teraz cierpliwie oczekiwać na efekty leczenia. Po około 3-4 dobach powinny być widoczne pierwsze efekty leczenia. Nie ma co obecnie szukać innego ośrodka terapeutycznego.