Visceroptosis - opadnięcie trzewi

Z jakim lekarzem w Polsce można się skonsultować, który się spotkał z visceroptosis, leczy, bądz może cokolwiek powiedzieć na temat tego schorzenia.
Czy są w Polsce robione operacje laparaskopowe w przypadku visceroptosis. W internecie można przeczytać, że są robione takie zabiegi w Rosyjskiej Klinice.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Visceroptosis to opadnięcie trzewi spowodowane słabymi mięśniaki jamy brzusznej i powłok brzusznych. Podstawowym leczeniem jest leczenie zachowawcze mające na celu zwiększenie siły i napięcia tychże mięśni. Służą temu odpowiednie ćwiczenia, kosmetyki, masaże, a także noszenie odpowiednich sznurówek ortopedycznych. W wyjątkowych wypadkach wykonuje się zabiegi np. w przypadku ruchomych nerek celem ich podwieszenia. Niestety nie znam ośrodków, które zajmowałyby się tym problemem, ani gdzie wykonuje się zabiegi metodą laparoskopową.