Zapalenie brodawki Vatera - postępowanie

Papillitis chronica activa oedematosa erosiva chodzi o wynik badania patomorfologicznego. Co sie dzieje i jak trzeba leczyc? W rozpoznaniu klinicznym jest napisane Tu papillae Vateri? Infiltratio deuodeni. Co to oznacza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Tłumaczenie na polski brzmi: Zapalenie brodawki, przewlekłe, aktywne, nadżerkowe. Rozpoznanie kliniczne mówi: Guz brodawki Vatera. Naciek dwunastnicy.

Wynika z tego, że guz to zapalenie brodawki Vatera czyli struktury anatomicznej występującej w dwunastnicy. Należałoby włączyć leki typu inhibitorów pompy protonowej zmniejszającej wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz wprowadzić dietę przeciwrządową. Za około 2-3 miesiące po leczeniu wykonać kontrolną gastroskopię.