Postępowanie przy ogromnym guzie piersi

40 letnia kobieta, bardzo szczupła, bez żadnych przerzutów, (wcześniej 4 nieudane biopsje, i nie podjęte leczenie przez lekarzy) + Alergia lekowa. Nie wstaje z łóżka z powodu wielkości i wagi piersi. Duże spadki cukru.
Obecnie stan ciężki ale stabilny.

Czekamy na wyniki pobranych wycinków z otwartej rany piersi. Lekarze z naszego miejscowego szpitala mają podzielone zdania czy wycinać, czy leczyć. Więc, wysłali nas do hospicjum domowego na powolne umieranie z morfiną.
Nie wierzymy, że nie da się nic zrobić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno należy poczekać na wyniki badania histopatologicznego wycinków z guza. One będą na pewno miały wpływ na dalsze postępowanie. Najlepiej, aby po wyniku badania histopatologicznego onkolog na podstawie stanu i zaawansowania choroby zadecydował o dalszym systemie leczenia.

Myślę, że trzeba rozważyć, jeśli oczywiście jest to możliwe technicznie, prostą amputację sutka ze względów, już w chwili obecnej, kosmetycznych (duże prawdopodobieństwo krwotoku z rany na guzie sutka, rozpadu sutka z krwotokiem). Guz opisywany przez Panią sugeruje typ nowotworu zwanego guzem liściastym. Wycinki z takiego guza często są niejednoznaczne, a guz z reguły jest ogromny i prawidłowo rozpoznawany dopiero po usunięciu go w całości.