Po operacji przepukliny pachwinowej (ból i stwardnienia ponad blizną) - wchłanianie siatki

6 miesięcy temu przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej, skośnej z użyciem siatki. Dosyć szybko wszystko sie zagoiło i nie czułem żadnych dolegliwości. Od początku około 1 cm ponad blizną miałem twarde wybrzuszenie. Po 2 miesiącach wróciłem do uprawiania sportu (piłka nożna). Jednak po około 4 miesiącach po operacji w/w wybrzuszenie zaczęło boleć. Nie jest to ból ciągły i pulsujący tylko momentalny i dosyć silny, taki że przez chwile nie moge sie poruszyć (takie jakby ukłucie). Dzieje się tak gdy np. zcisne mocno pasek od spodni albo wykonam jakiś gwałtowny ruch. Byłem z tym u chirurga, który powiedział, że nie ma nawrotu choroby tylko może to być od szwu, który jeszcze się nie rozpuścił i mnie uwiera. Chciałem zapytać czy dolegliwość ta przejdzie samoczynnie i ile czasu może to zająć, czy jednak powinienem zgłosić się do innego lekarza na konsultacje? Jakiego okresu potrzebuje ta siatka, żeby sie całkowicie wchłonąć? I czy to stwardnienie zniknie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Takie dolegliwości, jakie Pan opisuje powinny powoli samoistnie ustąpić. Szew lub częściowo siatka (jeśli była taka zastosowana czyli częściowowchłanialna). Okres wchłaniania jest długi około 1 rok. Siatki stosowane w chirurgii przepuklin są z reguły częściowowchłanialne, a nie całkowicie.