Ból brzucha po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Dwa miesiące temu miałem usunięty pęcherzyk żółciowy z powodu kamicy żółciowej - obecnie jestem na diecie wątrobowej, czyli zero tłuszczu i używek - a jednak od tygodnia zaczął boleć mnie brzuch ponownie. Ciągle mi w nim coś chlupocze, zasysa i się przewala, a także odbija mi się po posiłku.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dietę po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego wystarczy utrzymać przez miesiąc. Może Pana organizm jest wyjałowiony tak długo utrzymywana dietą. Trzeba już powolutku wracać do dawnych nawyków żywieniowych. Trzeba by także zastosować leki zwiększające wydzielanie żółci (ziołowe dostępne w aptece bez recepty) oraz propulsacyjne czyli zwiększające perystaltykę. Na pewno musi Pan udać się do lekarza, aby Pana zbadał i przepisał leki.