Przepuklina pachwinowa u dziecka 6-tygodniowego

Pediatra stwierdził u naszego synka przepuklinę pachwinową i twierdzi, że trzeba operować. Czy dla takiego maluszka to bezpieczne i jaka jest najlepsza metoda? A jeśli nie trzeba operować, to jak leczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej jeszcze w tej sprawie oczywiście skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. To on powinien podjąć decyzję co do operacji przepukliny. Przepukliny nie da się leczyć inaczej jak tylko operacyjnie. Czasami, gdy przepuklina jest bardzo mała można z jej leczeniem zabiegowym poczekać do 2-3 roku życia. Dlatego musi dziecko zbadać chirurg dziecięcy i to on zadecyduje czy już należy operować czy też można jeszcze poczekać. Zabieg plastyki przepukliny u tak małego dziecka jest bezpieczny i trwa bardzo krótko.