Guz w dolnej części penisa

Mam 23 lata. Po kąpieli podczas suszenia poczułem ból przy wycieraniu się, a następnie postanowiłem sprawdzić dlaczego. Po dotknięciu się w okolicy dolnej części penisa a worka mosznowego poczułem guz o wielkości ok 0,5 cm, który pod wpływem dotknięcia strasznie szczypie i boli. Mam problem czym to może być spowodowane i co to takiego może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety nie mogę nic dokładnie Panu napisać nie badając Pana. Z opisu jaki Pan przedstawił wynika, że może to być guzek typu zapalnego. Na penisie jest szereg gruczołów potowych i łojowych, które czasami czopują się i dochodzi do ostrego stanu zapalnego. Wytwarza się wtedy taka ropna krosta, która zazwyczaj samoistnie pęka i goi się bez problemu. Jeśli niestety przez następne kilka dni nie ustąpią dolegliwości powinien pójść Pan do lekarza, który Pana zbada i oceni co to jest.