Guzek na penisie wyczuwalny w czasie wzwodu

Wyczułam u mojego chłopaka (34 lata) guzka na penisie, guzek jest tylko wyczuwalny w stanie wzwodu. W stanie spoczynku kompletnie nie wyczuwalny. Zadnych zaczerwienien nie ma. Jakie kroki nalezy poczynić? Co to może być i czy nalezy udać się z tym do lekarza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli guzek wyczuwalny jest tylko w czasie wzwodu może to być miejscowo przerośnięte ciała jamiste prącia. Guzek wtedy będzie się pojawiał, gdy w czasie wzwodu dochodzi do napełniania się krwią ciał jamistych prącia. Myślę, że to tylko taka odmiana anatomiczna, nic groźnego i nie należy się tym przejmować jeśli nie daje dolegliwości i nie przeszkadza w czasie stosunku seksualnego. Jeśli jednak macie z chłopakiem jakieś wątpliwości w tym względzie najlepiej skonsultować się z urologiem, który bezpośrednio zbada prącie.