Powiększone jądro po operacji podwiązania żylaków powrózka

3 miesiące temu przeszedłem operację podwiązania żylaków powrózka nasiennego po stronie lewej. Czasami miałem (i mam do dzisiaj) lekkie dolegliwości bólowe. Normalnie lewe jądro miałem mniejsze od prawego i niżej osadzone. Dzisiaj zauważyłem, że to jądro powiększyło się prawie dwukrotnie (jest teraz większe od prawego). Chciałbym się dowiedzieć coś więcej, co to może być i dlaczego i co należy zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Takie powiększenie jądra po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego może świadczyć o rozwinięciu się w nim wodniaka. Rozwój wodniaka w jądrze po wycięciu żylaków powrózka nasiennego to powikłanie występujące 1-5 procentach przypadków. Aby potwierdzić lub wykluczyć moje rozpoznanie (trudno określić co się dzieje bez badania) najlepiej skontaktować się z urologiem. Może to tylko przejściowy obrzęk jądra na podłożu zapalnym.