Guz głowy trzustki a Oddziały Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Polsce

Mojej babci ostatnio lekarz zaproponował jej operacyjne usunięcie guza z głowy trzustki. W tym celu musiałaby ona wyjechać do Kliniki w Katowicach. Obecnie babcia leczona jest w Poznaniu przez podawanie jej chemii paliatywnej. Niedługo kończy ten rodzaj leczenia nie wiemy czy ma zdecydować sie na tą operację. Czy mógłby pan/i podać adresy klinik w Polsce specjalizujących się w tego rodzaju operacjach?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najskuteczniejszą i praktycznie jedyną metodą doszczętnego usunięcia raka głowy trzustki jest operacja. Dlatego nie ma innego wyboru. Po chemioterapii neoadiuwantowej (wstępnej) należy zdecydować się na resekcyjne usunięcie raka.
Polecam oczywiście Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, 40-752 Katowice woj. śląskie, ul. Medyków 14. Specjalizuje się szczególnie w chirurgii chorób trzustki.
Inne oddziały zajmujące się chirurgią przewodu pokarmowego to m.in.:
Katedra i Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej
50-417 Wrocław, ul. R. Traugutta 57/59
Pododdział Chirurgii Przewodu Pokarmowego, ul. Stępińska 19/25, 00-739 Warszawa
Klinika Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej ul. Powstańców Warszawy 5, 85-681 Bydgoszcz
Oddział Chirurgii Gastroenterologicznej ul. Staszica 16, 20-081 Lublin
Oddział Kliniczny Kliniki Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej, ul. Kopernika 40, 31-501 Kraków
Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego Szpitala Miejskiego im. J. Brudzińskiego, 81-348 Gdynia woj. pomorskie, ul. Wójta Radtkego 1
Klinika Chirurgii Ogólnej Gastroenterologicznej i Żywienia, Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny, 02-097 Warszawa, ul. Banacha 1A
Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Przewodu Pokarmowego, 00-416 Warszawa, ul. Czerniakowska 23