Za długi napletek

W czasie wzwodu napletek, mimo iż został wcześniej bezproblemowo ściągnięty z prącia, natychmiast powraca, zakrywając go. Wydaje mi się, że może to być za długi napletek (w czasie spoczynku napletek wystaje znacznie poza prącie, zresztą podobnie w czasie wzwodu). Stulejki nie mam, napletek bezproblemowo się ściąga.
Jak poważny jest to problem i do kogo mam się z nim udać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno z Pana problemem trzeba udać się do urologa. To on musi ocenić czy rzeczywiście występuje u Pana za długi napletek. Urolog musi Pana przebadać i ocenić anatomiczne stosunki prącia. Oczywiście są możliwości chirurgicznej plastyki napletka. Ale czy jest taka konieczność zadecyduje urolog i on Panu wszystko dokładnie wytłumaczy po badaniu. Zabieg usunięcia nadmiaru napletka to tylko drobna plastyka, w postaci częściowego obrzezania, krótki i łatwy w wykonaniu.