Stwardnienie na brzuchu

Trzy miesiące temu na brzuchu (wysokość żołądka, pomiędzy żebrami) pojawiła się czerwona plama o średnicy około 6 cm, która nie dawała żadnych objawów. Czasami kolor był intensywniejszy. Po dwóch miesiącach czerwień zaczęła zmieniać kolor na lekko sino-biały w czerwonej obwódce. Następnie środek zrobił się jasny (biały?) i stwardniały (jak odcisk pod stopą). Stwardniała skóra jest gładka, wręcz świecąca. Od kilku dni odczuwam momentami swędzenie i lekki ból. Lekarz internista spotkał się z czymś takim pierwszy raz, więc nie mógł mi nic poradzić, czekam w kolejce do dermatologaa - wizytę mam dopiero 23.04 br. i trochę mnie to niepokoi dlatego bardzo proszę o ile to możliwe o poradę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno cokolwiek napisać mi na temat Pani zmiany na brzuchu nie oglądając jej. Z opisu niestety też nie mogę nic wywnioskować. Musi Pani koniecznie skonsultować się z dermatologiem. Ja jako chirurg z reguły dostaję skierowania od dermatologów, którzy wysyłają pacjentów ze zmianami podejrzanymi o proces nowotworowy. Wtedy takie zmiany wycinam i poddaje badaniu histopatologicznemu dzięki czemu mam ostateczne rozpoznanie. Wszystko więc zależy od decyzji dermatologa czy zmiana nadaje się do leczenia zachowawczego czy wymaga interwencji chirurgicznej.