Mały, twardy guzek u ujścia odbytu - wykrzepiały żylak?

Podczas mycia poczułem w odbycie mały twardy guzek, wielkości pestki winogrona, który wydaje mi sie ze można poruszyć. Początkowo myślałem, ze to moze jakas krostka i czekałem az sie wchłonie, ale niestety, dwa tygodnie i nadal jest. Próbowałem go obejrzeć i z tego co widać wygląda jak hemoroida tylko ze mniejsza i twarda (czarna kropka pod skórą). Zadne dolegliwości bólowe nie występuję, jedynie przy poruszaniu czuje niewielki ból. Podczas wypróżniania przy lekkim zatwardzeniu na papierze przy podcierania pojawia sie krew. Z reguły jestem panikarzem i mysle juz o najgorszym. Miałem wczesniej hemoroidy, ale czopki załatwiły sprawę. Co to może byc? Mam 25 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie jest to żylak odbytu zewnętrzny, który uległ wyrzepieniu dlatego jest twardy i ciemny. Z uwagi na to, że ma Pan hemoroidy (żylaki odbytu) dlatego okresowo w czasie podcierania się po oddaniu stolca na papierze może pojawiać się krew. Taki wykrzepiały żylak jest nieaktywny funkcjonalnie. Jedynym sposobem pozbycia się takiego żylaka jest zabiegowe usunięcie go. Żadne leki stosowane miejscowo i ogólnie nie pomogą w całkowitym wchłonięciu się guzka. Aby przekonać się dokładnie co to jest (trudno mi dokładnie napisać bez badania) należy najlepiej skonsultować się z chirurgiem ogólnym.