Przewlekłe zapalenie trzustki a ćwiczenia fizyczne

W zeszłym roku stwierdzono u mnie PZT. Obraz USG pokazał niewielkie zwapnienia w jej obrębie. Lekarz zalecił jedynie dietę oraz tabletki będące substytutem hormonów trzustki. Mam lat 32 i chciałbym poprawić wygląd swojej sylwetki ćwicząc w domu z niewielkimi ciężarkami oraz ćwiczenia aerobowe na rowerze stacjonarnym. Czy są jakieś przeciwwskazania do uprawiania ćwiczeń fizycznych w tego typu schorzeniu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie, nie ma żadnych przeciwwskazań do wysiłku fizycznego wręcz zalecam ruch, który też wpływa korzystnie na pracę układu trawiennego.