Dieta po zapaleniu otrzewnej z ropniem wewnatrzotrzewnowym

Byłam trzymana na oddziale z wyrostkiem, chociaż nikt nie podejrzewał, ze to to i się rozlał i zostałam teraz wypisana ze szpitala z rozpoznaniem (R10) zapalenie otrzewnej - ropień wewnątrzotrzewnowy i w związku z tym jaka dietę powinnam stosować, bo lekarz tylko powiedział, ze nie mogę jest potraw wzdymajacych, a jakie to są? Mam jeszcze jedno pytanie czy powinnam się zająć tez torbielem, który pokazała tomografia komputerowa i w wypisie tez to jest zaznaczone przy śledzionie w wielkości 3 mm.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

O diecie, która zapobiega zaparciom (wzdęciom) najlepiej poczytać sobie na stronie
http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_jelito_drazliwe.htm
opisującej dietę w zespole jelita drażliwego, ale zastosować tę formę diety jak w okresie zaparć.
Torbiel średnicy 3 mm jest nieistotna klinicznie, typowa łagodna zmiana dla śledziony, nie należy się nią przejmować, należy ją tylko obserwować to znaczy za około 0,5-1 roku wykonać kontrolne USG jamy brzusznej ze względu oczywiście na tą torbiel.