Ból w przepuklinie rozworu przełykowego

Mam przepuklinę rozworu przełykowego i zastanawia mnie co się dzieje w środku brzucha, gdy akurat czuje ból? Boli w dołku podsercowym, ból promieniuje do pleców, klatki piersiowej. Czemu nie pojawia się codziennie, tylko raz na jakiś czas, trwa rożnie, raz kilka minut, sekund, a innym razem godzin?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najczęściej w przypadku przepukliny rozworu przełykowego krótkotrwały ból powstaje w wyniku zaklinowania się żołądka w rozworze. Żołądek zostaje miejscowo uciśnięty, dochodzi do jego niedokrwienia, obrzęku śluzówki, wytworzenia stanu zapalnego i pobudzenia nerwów odpowiadających bólem za zaistniałe zdarzenie. Jeśli żołądek uwalnia się z tego ucisku ból może szybko ustąpić.