Głośne przelewania w żołądku

Po raz drugi po większych uroczystościach, w drodze powrotnej do domu słyszałam u męża, idąc z boku bardzo głośne przelewanie. Bardzo mnie to martwi, bo nigdy przedtem tego nie było. Spożycie też się nie zmieniło. Mąż udaje, że się nie przejmuje, a ja uważam, że powinien iść z tym do lekarza. To jest naprawdę głośne.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli to przelewanie w jelitach czy żołądku nie jest połączone z innymi objawami to raczej nic nadzwyczajnego. To po prostu nadmierna praca żołądka i jelit objawiająca się takimi odgłosami z jamy brzusznej (przelewanie, kruczenie, burczenie). Często takie objawy pojawiają się po obfitym posiłku, zazwyczaj połączonym ze spożyciem alkoholu. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości i podejrzenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu przewodu pokarmowego u męża proszę się zgłosić do lekarza.