Biegunka i burczenie w żołądku a Raphacholin C

Jestem otyły (96 kg przy 178 cm), mam 25 lat, od dłuższego czasu dokucza mi zgaga oraz ból w mostku - bardziej po prawej stronie oraz pod mostkiem. Do niedawna opychałem się słodyczami, piłem gazowane napoje, zero ruchu, zero warzyw i owoców. W grudniu zrobiłem badania krwi, wyszły dobrze poza ALAT - wynik 136 (USG jamy brzusznej wyszło dobrze). Od jakiś 2 tygodni zmieniłem dietę, zacząłem się ruszać i zgaga ustąpiła całkowicie, pozostał jedynie lekki ból w mostku (pojawia się kilka razy dziennie), ale jest dużo lżejszy niż przed dietą. Do tego zaczęła mi się żółta biegunka (od niedawna biorę Raphacholin C - może przez to). Często słyszę jak mi *burczy* w brzuchu. Mam też biały nalot na języku. PS. Dodam że ten ból w mostku znika jak tylko zacznę się ruszać, np. na szybkim spacerze, jak wychodze pod schody itp.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepiej, aby wynik aktywności enzymów wątrobowych (ALAT, ASPAT) wykonać kontrolnie po 24 godzinnej diecie bezmięsnej, bez używania alkoholu i zbytecznych leków i żeby być całkowicie na czczo przed samym pobraniem krwi.
Pańskie objawy sugerują chorobę refleksową przełyku. Oczywiście należy skontaktować się z tym problemem z lekarzem. Aby potwierdzić to rozpoznanie trzeba by wykonać gastroskopię. Jednak myślę, że jeśli Pan nadal utrzyma dietę, będzie się Pan więcej poruszał i przyjmie leki zapisane przez lekarza dolegliwości powinny całkowicie ustąpić. Biegunka i ‘burczenie’ w brzuchu spowodowane jest przyjmowaniem przez Pana Raphacholinu C. Radzę ten preparat odstawiać. Preparat stosuje się w kamicy żółciowej, zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz w zaparciach. Nie ma Obecnie nie ma Pan wskazań do stosowania tego leku.