Ból i objawy niestrawności po laparoskopii pęcherzyka żółciowego

Jestem 2 i pół miesiąca po laparoskopii. W dalszym ciągu odczuwam ból (czasami piekący) w prawym podżebrzu, miewam częste biegunki, zgagę, bolesne skręty jelit, a także utrzymujące się stany podgorączkowe. Miałam 17 marca USG, na którym wyszło, iż w PŻW znajduje się złóg wielkości 3 mm, lub gaz, ponowne USG 1 kwietnia nie wykazało już tego.
Co może być przyczyną moich dolegliwości?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Należałoby Pani objawy dodiagnozować. Na pewno musi zbadać Panią chirurg, a także przydałoby się dodatkowo wykonać gastroskopię. Pani objawy mogą sugerować stan zapalny lub wrzody w żołądku lub dwunastnicy. Także Pani objawy mogą być związane ze zmniejszoną ilością wydzielającej się żółci do przewodu pokarmowego w czasie przyjmowanych posiłków. Niech Pani spróbuje zażywać leki zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego oraz zwiększające wydzielanie żółci (leki ziołowe powszechnie dostępne w aptekach). Posiłki powinna Pani przyjmować częściej, ale w mniejszych ilościach.