Zanik jądra a zabieg ratujący drugie jądro

Mój syn miał zabieg na jądrze z powodu wodniaka. To jądro zanikło i czeka Go zabieg wycięcia gonady, a drugi zabieg na zabezpieczenie drugiego jadra. Czy można te oba zabiegi wykonać jednocześnie czy potrzeba dwóch odrębnych?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

O tym czy można te dwa zabiegi połączyć i wykonać jednoczasowo musi zadecydować chirurg, który będzie operować Pani syna. Najczęściej zabiegi na narządach podwójnych wykonuje się oddzielnie, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań i całkowitej utraty zdolności fizjologicznych obydwu narządów jednocześnie.