Funkcjonowanie jąder po uszkodzeniu kręgosłupa

Osiem lat temu w wyniku wypadku doznałem urazu kręgosłupa, uszkodzenie kręgu th9 i th10 - rdzeń został trwale uszkodzony. Czy moje jądra produkują nasienie jeżeli tak to czy ono będzie zdolne do poczęcia? Mam 25 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Uszkodzenie kręgosłupa na poziomie odcinka piersiowego z przerwaniem całkowitym ciągłości doprowadza do uszkodzenia nerwów poniżej tego poziomu czyli porażenia dolnej połowy ciała. Erekcja jest wtedy niemożliwa jednak produkcja spermy nie powinna być zaburzona. Nie wiem jak daleko u Pana są zaawansowane ubytki neurologiczne. Jeśli jednak erekcja nie jest zaburzona, nie ma Pan problemów z wytryskiem powinien być Pan płodny.