Dwie śledziony - konieczny zabieg?

Mam 15 lat. Wylądowałam w szpitalu z powodu mocnych bóli w okolic serca i żeber. Wykryto u mnie 2 śledziony. Czy konieczny jest zabieg lub jakieś leczenie? Te objawy coraz bardziej mi dokuczają. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dolegliwości bólowe ze strony klatki piersiowej na pewno nie są związane z występowaniem u Ciebie 2 śledzion. Taka Twoja uroda, że masz dwie śledziony. Jeśli nie ma u Ciebie zaburzeń w morfologii krwi nie należy z tymi śledzionami nic robić. A bóle w klatce piersiowej wynikają pewnie z innych przyczyn, które muszą być dodiagnozowane przez internistę.