Brak wytrysku

Pytałem już na różnych forach i słyszę jedno i to samo: masz problem, musisz iść do lekarza - to już wiem. Chodzi mi o to, aby wiedzieć, co mnie czeka i zdiagnozowanie (o ile się da przez internet tak bez badań) co mi dolega!

Odkąd tylko wkroczyłem w dojrzałość czyli jak każdy mężczyzna w czasie podniecenia uzyskuję erekcję, to jednak nigdy przez ten kilkunastoletni okres czasu nie miałem wytrysku ANI RAZU! (nie mogę po prostu *dojść do końca*). Zdarza się czasem coś takiego, że mam nocne polucje (wówczas czuję pulsowanie jak przy wytrysku i jest takie uczucie przyjemności), lecz nie jest to wytrysk nasienia. Zwlekałem przez cały ten czas z wizytą do lekarza mając nadzieję, że być może kiedyś mi się to *samoistnie* wyklaruje ta cała sytuacja i będzie kiedyś ten normalny wytrysk z prawdziwego zdarzenia.

Jednak teraz, gdy poznałem dziewczynę muszę sprawę wziąć w swoje ręce i nie liczyć na *cudowne ozdrowienie*. Proszę mi powiedzieć czy mam jeszcze szansę w ogóle być płodnym i co mam robić dalej? Poza tym chciałbym się dowiedzieć jakie badania mnie czekają podczas wizyty u urologa (względnie androloga)? Muszę dodać jedną rzecz. To nie jest na prawdę żart, ale w krótkim czasie po podnieceniu, gdy idę załatwić potrzebę (nie siku) to, gdy się mocno zaprze to wyleci mi kilka kropel spermy. (Czasem mam obrzęknięte jądra, które po kilku godzinach powracają do stanu normalnego).

Nie wiem czy mam jakieś kanaliki albo nasieniowody pozatykane czy co (ale żeby aż od urodzenia?). No więc to jest jedyny moment, gdy czasami widzę, że jednak moje gruczoły pracują i produkują nasienie. Tylko, co z tym wytryskiem i na ile to nasienie może być zdolne do zapłodnienia?
Mateusz, 27 lat, woj. Śląskie

P.S. Zaznaczam, że ani alkoholizm i narkotyki ani choroba psychiczna czy homoseksualizm lub tez inne tego typu rzeczy nie są przyczyną mego schorzenia (piszę to, bo się o to też lekarze pytają). Jak mówiłem wyżej - od urodzenia nie mam możliwości osiągnięcia orgazmu ani przez masturbację ani przez stosunek.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Dość często niemożność wystąpienia ejakulacji (wytrysku) jest spowodowana zaburzeniami psychogennymi. Oczywiście na pewno trzeba będzie skonsultować się z urologiem najlepiej specjalizującym się w andrologii, aby wykluczyć podłoże morfologiczne problemu (możliwe, że po zbadaniu Pana zadecyduje jeszcze o badaniu poziomu hormonów płciowych we krwi, USG jąder). Jeśli morfologicznie wszystko okaże się w należytym porządku powodem braku ejakulacji mogą być zaburzenia psychogenne, co będzie wymagało konsultacji z psychologiem (seksuologiem).