Zgrubienie w bliźnie po usunięciu wyrostka robaczkowego

Od około pół roku odczuwam pobolewanie w prawym podbrzuszu. W tym miejscu wyczuwam tez palpacyjnie zgrubienie pod skóra jakby pod mięśniami na około 2 cm, raczej podłużne. Dodam, ze jest to w miejscu blizny po operacji wyrostka, która miałem 14 lat temu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Opisywane objawy mogą sugerować przepuklinę brzuszną w bliźnie pooperacyjnej. Aby się przekonać dokładnie co się dzieje najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu potwierdzi lub zaneguje rozpoznanie przepukliny. Jeśli jednak okaże się, że jest to przepuklina jedynym skutecznym sposobem leczenia jest operacja.