Zdolność do pracy po usunięciu wyrostka robaczkowego

Otrzymalem 3 tyg. zwolnienia z pracy po wycięciu wyrostka robaczkowym. Po zwolnieniu kazali zgloscic sie do poradni chirurgicznej, gdzie doktor mial sprawdzic moja zdolnosc do pracy poniewac pracuje fizycznie, po 14 ton dziennie. Doktorka, która mnie przyjeła stwierdzila, iz nadaje sie do pracy chociaz nie spytala sie przy czym pracuje, jak sie czuje i czy cos mnie boli. Powiedziala zdolny do pracy i podziękowała, a ja nadal czuje bol w oklicach szwow przy chodzeniu.
Moje pytanie brzmi czy moge pracowac, a jak nie to co mam robic?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

O zdolności do pracy orzeka lekarz prowadzący. To on podejmuje w tej sprawie decyzję. Jeśli zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego był przeprowadzony w sposób typowy, pooperacyjnie nie wystąpiły powikłania zazwyczaj okres zwolnienia z pracy wystawia się na 2-4 tygodni.