Urlop w gorącym klimacie po operacji żylaków kończyn dolnych

W maju mam planowaną operację żylaków obu kończyn dolnych (usunięcie obu głównych żył z powodu ich niewydolności). W sierpniu chciałabym z rodziną wyjechać na urlop. Czy będzie to w ogóle możliwe? Zakładam, że będę się dobrze czuła i nie będzie żadnych powikłań. Czy wolno mi wyjechać np. do Tunezji, Chorwacji, gdzie są wtedy wysokie temperatury, czy mogę się opalać i czy to w ogóle jest możliwe po takiej operacji (kwestia bezpieczeństwa i wizualna)? Od kiedy po takiej operacji można korzystać z solarium? Mam 30 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Po około 1-1,5 miesiąca po usunięciu żylaków kończyn dolnych nie ma przeciwwskazań do odbycia urlopu w gorącym klimacie. Jeśli ten wypoczynek będzie aktywny to tym bardziej nie ma przeciwwskazań. Blizny po zabiegu można swobodnie opalać po około pół roku. Do tego czasu należy je przykrywać drobnymi opatrunkami, aby nie doszło do przerostu blizn i ich przebarwień.