Znieczulenie do cholecystektomii laparoskopowej a skurczowa niewydolność serca

Choruję na skurczową niewydolność serca w I/II klasę NYHA, kardiomiopatię rozstrzeniową i przewlekłe zapalenie mięśnia sercowego.

Po ostatnim kontrolnym badaniu USG ( XII 2008 ) wykryto u mnie niepowiększony pęcherzyk żółciowy z przyścienną zmianą litą o dł. 5 mm o typie polipa. Ta zmiana lita od sierpnia 2008 powiększyła się o 1 mm.
Mam już wyznaczony termin na laparoskopię.

Czy przy moim stanie serca mogę poddać się na laparoskopię? Czy serce wytrzyma narkozę i sam zabieg?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

O kwalifikacji do zabiegu decyduje anestezjolog. To on przed samym zabiegiem będzie Panią badał. Jeśli będzie miał jakiekolwiek wątpliwości zapewne poprosi o konsultacje kardiologiczną lub/i ewentualnie echosonografię serca celem dokładnej oceny całkowitej wydolności serca. Gdyby ryzyko znieczulenia przewyższało wynik leczenia operacyjnego może dojść do odstąpienia od zabiegu.