Guzek u dołu brzucha po prawej stronie

Po prawej stronie brzucha mniej więcej na wysokości pępka tuż pod skórą wyczuwam miękki guzek, coś około 2 cm na 1 cm, może mniejsze. Mam to coś odkąd pamiętam i zawsze stanowił taki mój jakby *czuły punkt*. Przy lekkim dotyku bezbolesne, jak się mocniej naciśnie to lekko boli. Jak maksymalnie *wystawię* brzuch i uniosę ręce do góry, to to coś lekko wystaje ponad skórę. Coś podobnego mam też na lewej nodze na udzie i tak samo lekko bolesne przy mocnym naciskaniu. Co to może być? 3 tygodnie temu byłem na USG jamy brzusznej, ale na śmierć zapomniałem o to zapytać. Mam 24 lata.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najczęściej w powłokach brzusznych oraz na kończynach miękkie guzki, czasami bolesne przy dotyku, zazwyczaj ruchome to są tłuszczaki. Jednak, aby w 100%przekonać się co to za guzki należałoby wyciąć je w całości i poddać badaniu histopatologicznemu.