Skutki podcięcia wędzidełka napletka

Czy po wycięciu wędzidełka mój penis będzie inaczej reagował na podniecenie seksualne? Wiem z masturbacji, że masując tę część penisa odczuwam wielką rozkosz. Czy jej wycięcie pozbawi mnie całkowicie tych doznań czy tylko je zmniejszy? Jak będzie się zachowywał mój penis, czy po wejściu do pochwy będzie miał gorsze odczucia? Czy szybciej będzie tracił wzwód? Czy wycięcie wędzidełka będzie szkodliwe dla mojego napletka? Chodzi o wycięcie od czubka żołędzia do dolnej krawędzi. Proszę o szczegółowe wyjaśnienie tego problemu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie wiem o co dokładnie Panu chodzi i z jakiego powodu ma Pan mieć te całkowite wycięcie wędzidełka. Najczęściej dokonuje się podcięcia wędzidełka napletka z ewentualną plastyką w przypadku za krótkiego wędzidełka. Po takim zabiegu zazwyczaj nie ma żadnych odchyleń w zakresie wrażliwości na doznania seksualne, ani problemów ze wzwodem (wręcz przeciwnie polepsza się). Bardzo rzadko zdarza się, że na skutek zbyt mocnego podcięcia wędzidełka może dojść do osuwania się napletka na żołądź w czasie wzwodu. Ale nie sprawia to zazwyczaj żadnych kłopotów tylko taki defekt kosmetyczny.