Wytworzenie członka po zmianie płci

Jestem po operacji zmiany płci już 2 lata. Chciałbym wiedzieć czy jest możliwość (i gdzie) zakupienia protezy męskich genitaliów. Gdy jestem poza domem mam wrażenie, że wszyscy wokół patrzą na mnie i widzą, że w moich spodniach w kroku nic nie ma.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli ma Pan ewidentny problem z brakiem członka trzeba by poddać się neophalloplastyce, czyli utworzenie moszny i prącia. Operacja ta jest jednak bardzo skomplikowana. Znanych jest kilka różnych metod plastyki, niekiedy operacje podzielone są na kilka etapów. Najczęściej podczas operacji pobiera się płat skóry i tkanki podskórnej z pachwiny wraz z tętnicą z uda, z których to tworzy się prącie. Po wygojeniu, podczas kolejnej operacji do tak utworzonego prącia wkłada się protezę silikonową.

Znane są także inne metody (np. pobieranie mięśnia z pleców). Wszystkie są skomplikowane i ryzykowne - pojawiają się problemy z utworzeniem cewki moczowej, ukrwienia penisa, pobraniem tkanki itd. Ze względu na nie do końca udane rezultaty, wiele osób nie decyduje się na wykonanie tego zabiegu.

Operacje takie wykonywane są tylko w jednym ośrodku w Polsce - w Akademii Medycznej w Gdańsku.
Nie spotkałem się w literaturze lub w dostępnym sprzęcie medycznym z protezami całych genitaliów. Jedynie takie akcesoria można poszukać w seksshopach.