Torbiel przy oku u dziecka

Mój 13-miesięczny syn ma torbiel przy oku. Chirurg zalecił czekać 2 m-ce. Jeżeli organizm nie wchłonie to USG za 2 m-ce i usuwamy. Nie wiem czy usg nie jest szkodliwe na wzrok i czy konieczna jest operacja? Od czego powstała ta torbiel?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niech Pani nie obawia się, jeśli nie wykonuję się zbyt długo badania USG i zbyt często (przerwa 2 miesięczna jest nader dobra) to badanie nie jest na pewno szkodliwe. Chodzi o to, że ultradźwięki wywołują zwiększone ocieplenie tkanek, a długotrwałe i wysokie ciepło jest szkodliwe. Trudno mi powiedzieć skąd wychodzi ta torbiel, gdyż nie badałem dziecka. Musiałbym mieć opisaną dokładną anatomiczną lokalizację zmiany oraz opis badania USG.