Pęcherzyk żółciowy cienkościenny z zagęszczoną żółcią

Byłam nie dawno na badaniu USG i wykazało, ze mam pęcherzyk żółciowy cienkościenny z niewielka ilością zgęszczonej żółci i nie wiem jak mam to zinterpretować? Niedawno miałam silny ból brzucha, mdłości i po zażyciu środków rozkurczowych po pól godz. ból minął.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli bóle nie pojawią się ponownie to nie należy w żaden sposób przywiązywać wagi do zagęszczonej żółci w pęcherzyka (taka struktura żółci czasami może u pewnych osób występować). Atak bólu brzucha mógł być spowodowany kolką jelitową, czyli nadmierną czynnością skurczową jelit. Jeśli jednak bóle powtórzą się radziłbym wykonać ponownie USG jamy brzusznej z oceną pęcherzyka żółciowego, ponieważ pod postacią zagęszczonej żółci może ukrywać się kamica składająca się z bardzo drobnych złogów.