Powiększony węzeł chłonny szyi nie reagujący na antybiotykoterapię

5 lat temu pojawił się w moim lewym węźle chłonnym na szyi dość odczuwalny guz. Niemal zawsze występuje w tym miejscu obrzęk. Byłam u wielu lekarzy, każdy robi to samo, przepisuje silne antybiotyki. Oczywiście leki nie działają. Wciąż jest to samo. Zastanawiam się, czy nie są to zmiany nowotworowe i czy nie powinnam zgłosić się do chirurga. Boję się bardzo, bo jeśli to nowotwór chciałabym zacząć z nim walczyć. Mam 20 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli powiększony węzeł chłonny utrzymuje, nie zmniejsza się, nie reaguje na leczenie antybiotykami najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Zapewne zaleci usunięcie w całości powiększonego węzła chłonnego i poddanie go badaniu histopatologicznemu.

Dopiero po wyniku tego badania można będzie zadecydować o dalszym postępowaniu.