Rak brodawkowy z przerzutami do węzłów chłonnych szyi i śródpiersia

Jestem po całkowitym wycięciu tarczycy i węzłów chłonnych. Po leczeniu jodem w Zgierzu scyntgrafia całego ciała wykazała tkankę jodochwytną w rzucie rękojeści mostka i śródpiersia. Za 2 m-ce mam zrobić CT. Prawdopodobnie jest to umiejscowione w węzłach chłonnych śródpiersia. Proszę napisać mi jakie mam rokowania? Czy jest możliwe usunięcie tych przerzutów z guza pierwotnego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Pani miała usuniętą tarczycę wraz z węzłami chłonnymi. Nie wiem z powodu jakiego typu histopatologicznego nowotworu. Z opisu scyntygrafii wynika, że mogą być przerzuty w węzłach chłonnych śródpiersia. Takich węzłów nie usuwa się operacyjnie. Prawdopodobnie po ocenie węzłów w CT może będzie zaproponowana powtórna terapia jodem radioaktywnym. O tym jednak decyduje onkolog nie chirurg. Jeśli Pani przedstawi mi wynik CT oraz wynik badania histopatologicznego spróbuje Pani coś więcej napisać na temat rokowania.