Drętwienie ręki po złamaniu nasady dalszej kości promieniowej

Wieloodłamowe złamanie nasady dalszej kości promieniowej prawej ręki - tak nazywa się moje złamanie od którego mija już 3 tydzień. Nastawiono mi rękę i założono gips. Ręka nie boli, ale dwa palce to koszmar to wskazujący i kciuk - czuje mrowienie, drętwienie, palce są opuchnięte nie mogę ich zgiąć, dodatkowo od strony wewn. dłoni pod palcem wskazującym czuję powracające kłucie, które jest chyba najgorsze.
Czy to jest normalne?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To nie jest normalna sytuacja. Opisywane objawy mogą świadczyć o zbyt ciasnym założeniu szyny gipsowej. Radzę w tej sprawie pilnie skontaktować się z ortopedą. Możliwe, że trzeba będzie po ściągnięciu starej szyny założyć nową szynę gipsową.