Trudności z oddaniem moczu po operacji stulejki

Gdy mój penis nie jest w wzwodzie to napletek schodzi łatwo, lecz gdy penis jest w wzwodzie nie dam rady ściągnąć napletka, ponieważ powoduje to duży ból. Czy można jakoś rozciągnąć skórę, aby napletek schodził także w wzwodzie? Czytałem trochę o stulejce i mam pytanie odnośnie oddawania moczu po zabiegu usuwającym stulejkę. Wielu skarży się, że jest problem z oddawaniem moczu, ale jaki problem ból penisa czy jakiś inny? I jak sprawdzić czy na pewno mam tą stulejkę samemu nie idąc do lekarza? Mam 17 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli w czasie wzwodu napletek nie schodzi za żołądź do rowka zażołędnego to znaczy, że to jest albo stulejka albo za krótkie wędzidełko napletka. Być może wystarczy tylko plastyka napletka lub wędzidełka, która rozwiąże ten problem. Jednak, aby się przekonać co to dokładnie jest należy skonsultować się najlepiej z urologiem.

Problem z oddawaniem moczu (niemożność oddania moczu), który występuje po operacji stulejki może być związany z użyciem w czasie tego zabiegu znieczulenia typu podpajęczynówkowego (do kręgosłupa). Jest to typowe powikłanie, występujące w około 1-5%. Jeśli do tego dojdzie trzeba na krótki okres zacewnikować pacjenta. Zazwyczaj po dobie takie objawy samoistnie ustępują.