Metoda operacji ponownej wznowy przepukliny pachwinowej

Przeprowadzono u mnie operację prawostronnej przepukliny pachwinowej metodą Shouldice. Po pół roku przepuklina pojawiła się na nowo. Drugą operację przeszedłem rok po pierwszej.. Zastosowano wtedy metodę Lichtensteina. Niestety po dwóch miesiącach od operacji przepuklina znów się pojawiła. Pragnę dodać, iż nie wykonywałem ciężkich prac fizycznych. Pracuję jako doradca handlowy. Za 3 dni mam wyznaczony termin trzeciej już operacji. Jaką metodę poleciłby Pan Doktor w moim przypadku? Mam 43 lata.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najlepsza metoda leczenia wznowy przepukliny (tym bardziej, że to już będzie trzecia operacja, a wcześniejsza była z użyciem siatki) to plastyka przepukliny metodą laparoskopową oczywiście z użyciem siatki.