Zgłębnik Millera-Abbotta a nawroty niedrożności jelita cienkiego

Mam mieć przeprowadzona operacje za pomocą zgłębnika Millera-Abbotta, na razie jestem na diecie płynnej i pół płynnej, nie bardzo wiem jak przygotowywać takie dania, żeby były wartościowe, w czerwcu miałam usuniętą przepuklinę po raz 2 zrosty oraz miałam zapalenie węzłów chłonnych, po 4 miesiącach znowu mam zrosty i bóle brzucha.

Jak taka operacja przebiega czy jest bolesna co robić, żeby jej zapobiec?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia w jaki sposób ma być przeprowadzona operacja z zastosowaniem sondy Millera-Abbotta. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z chirurgiem, który ją będzie wykonywał. Sama sonda Millera-Abbotta to bardzo cienka rureczka, która może zostać wprowadzona przez otwór nosowy do przewodu pokarmowego (jelita cienkiego) przez stopniowe przesuwanie się jej zgodnie z perystaltyką jelit. Wprowadzanie, więc nie wymaga zabiegu lecz powolnego połykania dzięki, któremu zgłębnik dostaje się do jelita cienkiego. Taka sonda powoduje zaszynowanie jelita cienkiego, a więc zapobieżenie występowania niedrożności, a oprócz tego można przez nią wprowadzać produkty pokarmowego przygotowywanie w sposób techniczny (odżywki).