Rozejście spojenia łonowego po porodzie

Podczas porodu siłami natury doszło u mnie do rozejścia miednicy. Na podstawie zdjęć RTG lekarze stwierdzili, że rozejście wynosi od 5 do 6cm. Chciałabym się dowiedzieć, czy oprócz leżenia *plackiem* istnieje jeszcze jakaś metoda leczenia rozejścia łonowego i czy w ogóle w takim przypadku samo unieruchomienie wystarczy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Leczeniem jest właściwie ciągłe leżenie, a najlepiej w specjalnie skonstruowanym hamaku. Leczenia tego schorzenia powinien zająć się ortopeda i z nim należy się skontaktować. On najlepiej poradzi i wskaże najwłaściwsze postępowanie.
Pozdrawiam.